Sigara Bırakma Sürecinde Elektronik Sigara

Elektronik Sigara İle Sigarayı Bırakmak

Hem dünya da hem de ülkemizde sigara içenlerin sayısı çok büyük rakamlara ulaşmıştır. Ayrıca bu rakamlara bir de sigara içme yağının en küçük yaşlara düşmesi eklenmiştir. Bu sorunların önüne geçmek için yapılması gereken en önemli önlem sigarayı bırakmak ya da en az seviyeye düşürmek için yöntemler denemesidir. Bu yöntemler içinde en etkili olanı elektronik sigara yöntemidir.

Elektronik Sigara Ne Demektedir?

Sigaranın sağlığa ve çevreye verdiği zaralar saymak ile bitmez. En çok da sigara bağımlıları çok büyük bir tehdit altında olduklarını söylemek çok doğru olacaktır. Elektronik sigara duman yerine buhar çıkaran ve pil ile çalışan en son teknoloji harikası olan elektronik cihazlara denilmektedir.Elektronik sigara özellikleri nedeni ile en etkili sigarayı bırakmak ya da en azından zararlarından kurtulmak için üretilen bir yöntemdir. Bu sigaralar üç kısımdan oluşmaktadır. Pil, atomizer ve kartuşdur.Özellikle elektronik sigara içinde sağlığa zarar veren kimyasal maddeler yoktur. Ayrıca içinden duman yerine çıkan buhar ile sanki sigara içiyormuş hissi vermesi sigara bağımlıları için çok daha etkili sonuçlar doğurmaktadır.

 

Elektronik Sigara Modelleri Nelerdir?

Elektronik sigaranın belli başlı üç tane çeşidi bulunmaktadır. bunlardan ilk olanı görünüşü gerçek bir sigaraya benzeyen sigara modelidir. Bu model çok ciddi olan sigara tiryakileri için tatmin edici değildir. Başka bir elektronik sigara çeşidi de kalem modeli olup sigara modeline göre biraz daha gelişmiş ve büyüktür.Fakat çok ciddi şekilde sigara tiryakileri için tam olarak etkili sonuçlar vermez. Kalem modeli biraz daha modern olması ve sigara modelinden büyük olması tatmin edici bir özelliktir. Ancak bu model de kesinlikle sigara bağımlıları için çok da etkili olmadığı bilinmektedir.En son elektronik sigara çeşidi ise mod ve tank modelidir. Bu model diğer modellere göre daha gelişmiştir. Mod ve tank modelinin hava kanallarının ayarlanabilir olması çok daha ciddi sigara tiryakileri için en doğru seçim olmaktadır.Elektronik sigara yöntemi ile çok daha rahat bir şekilde sigaradan kurtulacak ve sağlığınızı korumuş olacaksınız.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın